Social Media Brands

-- Hayattan

Madde 2: Sosyal Medya, Facebook ve Twitter dan ibaret değildir!

social_media_channels
Sosyal Medya üzerine 10 tavsiye yazımda belirttiğim maddelerden 2. maddeyi biraz daha detaylandıralım.

Neden Değildir?

Çünkü Sosyal Medya dediğimiz şey dijital dünyada sosyal olunan heryerdir. Yani insanların konuştukları, blrşeyler paylaştıkları heryer bu mecra dahilindedir. Günümüzde Facebook Twitter daki yoğun kullanımı ağırlığı buraya vermiş durumda fakar bu diğer platformların unutulması anlamına gelmez aksine bazı platformları sadece trafiği yönlendirme ve etkileşimi başlatma aracı olarak kullanmak doğru olacaktır.

Yani bugün Facebook yarın XXX diye bir site açılıp tahtı devralabilir. Twitter vardı FriendFeed çıktı, Yonja varken Facebook geldi. Eskiden büyük vakitler geçirdiğiniz platformların şu günlerde adı dahi geçmiyor. Yarında aynı şey olmaya devam edecek ve siz sadece Facebook ve Twitter üzerinde odaklanırsanız oradaki tüm bilginiz, tecrübeleriniz onunla birlikte kaybolup gidecek. Bu yüzden sizin websiteniz, bloğunuz, youtube, flick bunların hepsi birer sosyal medya platformudur ve önemsenmelidir. Her paylaşımınızı tek bir yere değil, bölerek dağıtmanız sizin platformlarda ulaşmak istediğiniz kişileri yanlız bırakmayacağınız anlamına gelir. Tabi bir çok parçaya bölünmek daha fazla enerji ve emek gerektirir bunuda unutmamak gerek.

Her zaman büyük platformların bir gün çökeceğine ulaşılamaz duruma geleceğini düşünün ve buna göre yönlendirmelerinizi yapın. Geçen günlerde facebook login ufacık bir hata yüzünden dünyada bir çok büyük site 18-20 dk arasında ziyaretçi kayıpları yaşadı. Bu akıllarda bazı soruları sormaya ve önlemini almaya yeterlidir diye düşünüyorum.

 

Yorumla

Yorum

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.