-- Google

Google Glass Teknik Özellikleri

google_glassGoogle’ın yeni bebeği Google Glass, teknik özelliklerini resmi sayfasında yayınlandı buradan sayfaya ulaşabilirsiniz.

Bu özelliklere göre 5 megapixellik ve 720p çekim yapabilecek bir kameraya sahip Google Glass. Bluetooth ve Wireless özelliklerinide barındıran gözlük, 16 gb bir hafızaya alanına sahip. Bu hafıza alanın Google Cloud ile senkron olabilecek şekilde tasarlanmış. Gözlüğün ekranı 640×360 bir çözünürlüğe sahip.

İlgi çeken özelliklerden biri ise 8 feet (2.4 metre) uzaktan 25 inç boyutunda hd kalitesinde ekran olabileceği. Batarya gücü ise 1 gün dayanabileceği yönünde ama tabiki hangout ve diğer video uygulamalarının daha fazla güç çekeceğide belirtildi.

Micro usb  girişinden şarz edilebilen cihaz, telefonlarla bluetooth ile iletişim kurabiliyor ve bu sayede SMS gönderebiliyor, GPS ile yerinizi belirleyebiliyor. Üzerinde Android 4.0.3 (Ice Cream Sandwich) işletim sistemi olacağıda verilen bilgiler arasında.

Yakın zamanda piyasalarda olması beklenen cihazı herkes gibi kullanmayı merakla bekliyorum. İnceleme fırsatı bulduğumda daha detaylı görüşlerimi paylaşacağım.

Yorumla

Yorum

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.