Facebook

-- Facebook

Facebook’tan Kişisel Hitap ve Dijital Yakınlık Denemeleri

Bu hafta enteresan bir şey ile karşılaştım facebook ta. Facebook durum güncelleme kısmında ingilizce kullandığımdan dolayı ‘What’s going on, Erkan?’ yazıyordu. Yani nasıl gidiyor Erkan? diye soruyordu bana. Bir kaç kez çıkıp girdikten sonra bu ön yazının yine eskiye döndüğünü gördüm belliki facebook yine bir şeyler deniyor.

facebook-kisisel-hitap


Bu şekilde hitap etmesi aslında gerçekten insana çok daha samimi geliyor birinin sizi telefonda arayıp ‘Naber Erkan?’ demesi gibi bir şey ve facebook bunu yapabilmek için yeterli bilgi birikime sahip. Biraz araştırmam sonunca bir facebook çalışanının açıklamasına göre bu durum gerçekten Facebook un denemelerinden bir kaçı imiş. Yani site üzerinde uyarıların ve yönlendirmelerin size isminiz ile hitap etmesi yakın gelecekte karşımıza sıkça çıkacak gibi görünüyor. Muhtemelen sonraki aşamada da bu gibi hitaplar facebook reklamlarınada entegre edilecektir diye düşünüyorum.

Yorumla

Yorum

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.