Facebook

-- Facebook

Facebook’ta Promosyon Kuralları Güncellendi

Bu hafta facebook promosyon kurallarında önemli bir güncelleme oldu. Normal şartlarda sadece uygulamalar üzerinden promosyon yapılmasına izin veren facebook bu çıtayı biraz daha yükseltti ve bazı güncellemeler yaptığını duyurdu.

Hızlıca hatırlayalım facebookta promosyon neye deniyordu ? Facebook promosyon kelimesini, facebookta yapılan her türlü reklam, yarışma, tanıtım gibi gönderi tanımlamak için kullanıyor. Normalde yasak olan bu durumu ancak facebook reklamları kullanarak yapabiliyorduk.

Edindiğim bilgiye göre facebook artık sayfaların zaman tünellerinde de promosyon gönderilerine izin veriyor. Yani bu sayfanızda bir post atarak bir promosyonu başlatabileceğiniz duyurabileceğiniz anlamına geliyor. Normalde reklam vererek tanıtıma izin veren facebook, reklamın dışında da kendi sayfalarınızda post atarak bunu yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Peki Promosyona katılım?

Bir post attığınızda sayfanızdaki katılımcılara like ederek, sayfayı beğenmesini isteyerek veya yorum yapmasını isteyerek promosyona (yarışmaya) katılım yapmasını isteyebilirsiniz. Eskiden yasak olan bu durumlar, artık sayfalara daha fazla etkileşim yapma imkanı sunacak.

Yanlız ufak bir ayrımıda belirteyim promosyonlar sayfaların zaman tünellerinde olabiliyor, fakat kişisel zaman tünellerinde promosyon yayınlamak hala yasak. Yani siz birinin zaman tüneline promosyon post edemezsiniz.

Genel olarak bu güncellemeleri şöyle özetleyebiliriz;

facebook-promotion-rules

– Promosyonlar artık Sayfaların Zaman Tünellerinde ve Facebook uygulamalarında olabilir, ama kişisel Zaman Tünellerinde olamaz.

– Kullanıcılar sayfaya post ederek, sayfa gonderisine yorum yaparak / gonderiyi beğenerek yarışmaya / promosyona katılabilirler.

– Kullanıcılar, sayfaya mesaj atarak yarışmaya / promosyona katılabilirler.

– Daha once de olduğu gibi, müşteriler profillerde promosyon uygulatamazlar.

Yorumla

Yorum

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.