Facebook

-- Facebook

Facebook’ta Post Paylaşımlarına Ücretli Dopingi!

Facebook daha önce başkasının gelen kutusuna mesajınızı göndermek için mesaj başına 1$ ücret seçeneğini koymuştu.

Facebook önceki algoritma güncellemelerinde, bir gönderiyi paylaştığınızda aslında onu tüm arkadaşlarınızın görmüyor olmasını, ancak o gönderi etkileşim aldığında arkadaşlarının duvarında görünür hale gelmesini sağlamıştı. Yani bir şeyi paylaştığınızda, arkadaşlarınızın önce sağ taraftaki haberler kısmında görünüyorsunuz sonra ilgiye göre duvarına geçiyor.

Şimdi ise bir gönderiyi siz paylaştığınızda, dilerseniz 7 $ ödeyerek bu gönderiyi arkadaşlarınızın tümünün görmesini yani duvarlarında gözükmesini sağlayabiliyorsunuz. Tam olarak ne zaman yayına gireceği konusunda açıklama yapılmayan yeni seçeneğin ne kadar kullanacağınızı göreceğiz.

Anlık olarak öde-yayınla şeklinde bir reklam modeli aslında bu seçenek, facebook reklamlarının yanı sıra bir gönderisini yada kampanyasını etrafındaki insanlara göstermek isteyen firmalar veya kişiler içinde bir reklam seçeneği sunmuş oluyor.

facebook-promoted-post

Yorumla

Yorum

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.