Facebook

-- Facebook

Facebook Lokasyon Paylaşımı Çok Yakında

Facebook yeni bir lokasyon paylaşım uygulaması üzerinde çalıştığını belirtti. Bu uygulama kullanıcının lokasyon bilgilerini kaydediyor ve etrafta eğer arkadaşı varsa şu mesafe yakınında şunlar var diye bildiri gösteriyor.

Mart ayının ortalarına doğru yayınlanması beklenen uygulama, aslında foursquare vb. gibi programların yaptığı işi yapıyor. Fakat facebook herşeyi tek bir platformdan ulaşılmasını istediği için bu özelliğide kendi bünyesine dahil ediyor ve hatta ileride bu dataları farklı analizler içinde kullanabileceğini düşünüyorum.

Daha önce bu özelliği uygulamasına dahil etmişti Facebook fakat Friendthem isimli firma fikrin çalınması ile ilegili dava açmış ve uygulamadan bu özellik kaldırılmıştı. Şimdi bu sorunlar giderilmiş olacak ki yeniden gündeme geldi.

Muhtemelen yakın gelecekte bu veriler ile bulunduğunuz bölgedeki indirimleri facebook reklamlarını an be an görebileceksiniz, real-time bidding ve lokasyon hedefli reklamlar artacağa benziyor bu durumda, tabi lokasyon bilginizi paylaşıp paylaşmamak yine sizin seçiminiz.

Yorumla

Yorum

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.