-- Sosyal Medya

Durex Geleceğine Tweet Attı

Genelde esprili tweetleri ile kitlesinin dikkatini çeken Durex, bugün Tweeter üzerinde çok konuşulan markalardan biri oldu. Yanlız bu defa işler tersine işledi ve herzaman ki uslup ile atılan tweet, markaya karşı büyük bir tepkiye sebep oldu.

Son günlerde hayli gündemde olan Justin Bieber hayranları ile ilgili, bugün tweet atan Durex, hayranların tepkisine sebep oldu. Muhtemelen Justin in hayranlarının genelde Durex in hedef kitlesi dışında olmasından dolayı olsa gerek,  potansiyel gelecek müşteri kitlesini üzen şu tweeti paylaştı: ‘Justin Bieber hayranlarını dünyaya getirenlerin zamanında yaptıkları dikkatsizlik ya da yanlış seçimler için sorumluluk kabul etmiyoruz.’

Durex Justin Bieber Tweet

Bir markanın sosyal medya yönetiminde, bu tarzda rekabet içinde olduğu markaların hayranlarıda dahil olmak üzere, herhangi bir kitleyi aşağılayıcı, küçük düşürücü bir paylaşım yapması kesinlikle onaylanacak bir durum değil. Nitekim bu tweet atıldıktan hemen sonra Justin hayranları tepkilerini dile getirdi ve şuanda tweet kaldırıldı.

Mahallede ki esnaf  bile herkesle iyi geçinmeye çalışır çünkü taraflı olursa kaybedeceği müşteriyi ve karşısına çıkacak zararı tahmin eder. Durex de bana göre kendi geleceğine tweet atmış oldu ve bir zaman sonra karşısına müşteri olarak gelecek hedef kitlesini şimdiden biraz kızdırdı.

Yorumla

Yorum

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.