-- Hayattan

349. kısa dönem yedek subay sonuçları açıklandı!

Bu yıl 349. dönem kısa dönem sonuçları açıklandı. Öncelikle tüm askere gidecek kısa dönem kardeşlerimize sabır ve sağlık dilerim.

10 Aralık 2012 günü açıklanması beklenen sonuçlar, 9 aralık gününü 10 aralığa bağlayan gecede saat 12:00 de açıldı. Fakat her yıl olduğu gibi aşırı yüklenmenin sonucunda sistem yanıt veremez hale geldi. Gece 3 gibi denediğimde hala sisteme girilemediğini farkettim fakat bu sabah saatlerinde artık sistem rahatladı, yoğunluk azaldı ve sonuçlar gelmeye başladı.

https://pertem.kkk.tsk.tr/sonuc/sonuc.aspx adresinden ulaşabileceğiniz yedek subayların 349. kısa dönem sonuçları, tüm kısa dönem kardeşlerimize hayırlı olsun.

Bir 337. kısa dönem olarak Mersin il jandarma komutanlığına düşen arkadaşlar veya akdeniz bölgesine düşen arkadaşlar için bir kaç tavsiye vereyim;

  1. Yanınızda kalın uzun kollu 1 tane giyecek götürseniz yeterli, çünkü bu bölge yaz kış sıcak ve nemli. Daima kısa kollu gömlekler içerisinde olacaksınız.
  2. Mersin merkezi görev yapacağınız yere çok yakın dolaıyısyla herşeyi bulabiliyorsunuz. Fakat yinede buradan giderken iç çamaşırı, çorap gibi kıyafetlerinizi alın derim, kalite açısından.
  3. Sıcaktan kuruyan bir cildiniz var ise mutlaka kremlerinizi yanınıza alın.
  4. Gittiğiniz yerde size zaten 1-2 adet iç çamaşırı, çorap, çanta vs. verecekler ve evden getirdiğiniz bavuldan ihtiyacınızı alacaksınız sonra bu bavulu bir depoya kapatacaklar bilginiz olsun. Birşey almak istediğinizde komutanı bulacaksınız, nöbetçi çavuşa emir verecek beraber gidip alacaksınız sonra yine kitleyecek bu yüzden az şey alın yanınıza.
  5. Dolabınız daima açık olacak ve herkesin tek standartta olduğu için özel kullanacağınız krem,alet edavat gibi şeyleri saklama imkanınız yok o yüzden gerekmedikçe birşey getirmeyin.
  6. Komutanlarda insan, onlarla oturup bir yetişkin gibi konuştuğunuzda karşınızda sizin gibi sohbet edebilirler, korkmayın.
  7. Eğer sabit bir işim olsun derseniz karargah askeri olmaya çalışın. Memur gibi sabah gider akşam yatağınıza dönersiniz. Hareketli olsun ben duvarlar arasında kalamam derseniz karakol askeri olun, ama bazı uykusuz gecelere, aksiyona ve tabi dışarda olmanın nimetlerinden faydalanmaya hazır olun. Ben bugünkü aklım olsa yine karakol askeri olurdum 🙂
  8. Kalite bir spor ayakkabı götürün saatlerce süren sporlar için ayaklarınızı heba etmeyecek bir şey olsun, botunuzu mutlaka 1 numara büyük alın.
Herkese hayırlı teskereler!

Yorumla

Yorum

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.